a
Blog

Pravda o mladej žene sa mení od ženy k žene. Prečítaj si rôzne výpovede:

Unbenanntes_Projekt (31)

Moja pravda. Pre mňa je to žena, ktorá sa vyvíjala stáročia a pritom sa ani nelíši od tej dávnej. Dokáže ustrážiť oheň a tiež ho rozdúchať. Je to žena silná a bojujúca, citlivá a milujúca.

Občas uletená a pojašená, dievčatko i bohyňa. Ktorá sa dnes trápi pre prvú lásku, zajtra skladá skúšky odvahy na vysokej škole alebo prvom pohovore. A pozajtra prežíva prvé kontrakcie. Do všetkého dáva srdce lásku smiech a slzy a pritom o nič neprichádza, len dáva veciam pridanú hodnotu.

Jej prítomnosť je povznášajúca, jej záujem hojí srdce. Pohľad ma pozorný a presne vie v čom tá iná vyniká, len na seba chvíľami prižmúri oči a nič nevidí – sťaby oslepla. Prechádza vojnami a mierom na svojich bojiskách.

Žena 21.storočia je ženou, ktorá sa razom vyrovná aj mužom, ale prečo by to robila, keď má toľko iných prednosti. Hľadá svoje miesto a občas nevie, že ho má v rukách. A občas zase v búrkach diét, mejkapov, biznisov a chlapov i pozabudne akú má hodnotu. Keď sa však znova zahľadí do svojho vnútra zbadá, že je silnejšia, múdrejšia a zrelšia a aj na pohľad prehraté boje priniesli ovocie. Zvládne viac ako by sama tušila. No nakoniec stále platí jedno, je to bytosť stáročiami nadprirodzená čo dokáže v momente popliesť hlavu a zároveň byť majákom v rozbúrenom mori. Niekedy to tým ženám až závidím a pritom dobre viem, že takéto sme.

Martina

Mám problém písať o tejto téme. Zdá sa mi totiž, že čokoľvek, čo napíšem nebude pravda o mladej žene 21 storočia, pretože to píšem z veľmi privilegovanej pozície. Moja pravda ani nemôže byť iná ako pekná. Môžem byť kým chcem – čo je viac? Stále je to však len moja pravda a obávam sa, že sme ďaleko od toho, aby to bola vo svete rozšírená pravda. Všímajme si, informujme sa a aktívne zisťujme, ako žijú iné ženy. Snažme sa pomôcť kde sa dá. Využime svoju dobrú pozíciu na viac dobra. Nechajme si v hlave miesto na zvedavosť a kreativitu a odrážajme s humorom hlúpe reči ľudí a očakávania našich príbuzných. Aj oni majú svoju pravdu. Ich poznámky majú nad nami moc len vtedy, keď si ich pripustíme. Tešme sa, že máme moc nad svojimi problémami a buďme otvorené a vnímavé k tým, ktoré nemajú.

Barbora

Snad si nemyslíte, že já, muž, vám řeknu pravdu o ženě?

Pro mě je žena tajemstvím. Stejně tak jako pravda. A jestliže nad tím vším je jedna Pravda, pak je tu i jedna Žena. Oboje nezávislé na času. 

Pravdu jsem nikdy nechytil. Ale sem tam se mi k mému úžasu vyjevila. Nechala mě do sebe letmo nahlédnout.

A co vy, mladé ženy 21. století? Co vy mi vyjevíte? Kdo jste? Můžu do vás nahlédnout?

Ne, že bych měl ambice vás poznat. Ale o někom tu poezii psát musím.

Jean-Claude

Žena 21. storočia je sýta pokynov a poučiek aká by mala byť.

Denne sa stáva najlepšou verziou samej seba a motivácia byť jedinečnou jej z hrsti nevypadáva. Nerastie organizovanou cestou. Hľadá si svoju a stáva sa kvetinou. 

Keď prší, nechá sa zmoknúť. Keď svieti slnko, opaľuje sa. Keď má chuť kričať, kričí. Ak nevie variť segedín, jednoducho ho variť nebude. Ak jej nejde šitie, nájde niečo iné, v čom je dobrá. Ak chce mať chlpaté nohy, bude ich mať.

Žena. Žena z mäsa a kostí, plná lásky a vznešenosti.

Žena 21. storočia si plne uvedomuje čoho je schopná a prečo prišla na tento svet. 

Je krásna, a dopraje byť krásnou aj inej žene. Veľakrát si nestačí a potom sa súdi. Vie, že by sa mala stále milovať, nielen občas. Dá si čokoládu a miluje sa zas.

Laura