a
Blog
Blog

Pravda o žene #2

Unbenanntes_Projekt (24)

Píšem. S interpunkciou. Je 6:44, pri vstávaní sa cítim, ako by som mala ísť na front do prvej línie, pritom moja mamka už má uvarený obed, vypraté, zaliatu tretiu kávu a posiela mi zaujímavé DIY tutoriály na vytvorenie rúška. V podstate jediný svetlý bod na vstávaní skoro, teda skôr, než tá opica ležiaca vedľa mňa, sú raňajky. Moja spolupyskovníčka Žanet alias More a púšť v jednom, alias mimo a to poriadne, si pred spaním premieta, ako nám predávajú Oscary za náš prvý film o vajcovodoch. 

Ja, Ivet, si predstavujem, ako ráno otváram chladničku. A nie, nevyberám si z nej studené lyžičky na kruhy pod očami.

Vyberám equipment na môj kardio tréning zameraný na moje už tak silné žuvacie svaly. Aké my ženy v tomto storočí vôbec sme? Každá iná, no stále rovnaké? Áno, hodila som tu tieto dve klišovité otázky len preto, že úvaha má v úvode obsahovať aspoň jednu otázku (zdroj: referaty.sk).

Cítim sa ako Carry Bradshaw zo Sex v meste. Píšem svoj prvý blog, som v meste, ktoré milujem (Mníchov) a mám čerstvo nalakované nechty. Celá Carry, plus 30 kilo, mínus 300 000 peňazí na účte a žiadne, ale úplne žiadne one night standy. Teraz vám teda aspoň poodhalím stehno a to, aké sme my, žijúce a žujúce práve tu a teraz. Utekajte po pukance, rozopínajte zarezané rifle do brucha a nalievajte kvičaté víno, ktoré ostalo ešte v pivnici po nejakých meninách. 

Mladá žena v 21. storočí si ráno urobí vegetariánsko vegánske raw bio eko, sugar-, fat-, alcohol-, vedomosti-free raňajky. Prečeše tie tri vlasy, ktorej jej ešte ostali. Vyhľadá na Youtube cvičenie z kategórie 5 minutes Workouts, “Let’s lose the muffin top”. Cestou po meste si hneď v druhej pekárni kúpi muffin a ide načierno v električke. Príde do obľúbenej hipsterskej kaviarne, kde sedí na bedničke od piva, dá si kávu z horčičáku za 5 eur, vybalí krásne pero, otvorí krásny zošit. Zatvorí krásny zošit. Otvorí notebook, šťuká, šťuká, pochlípkáva kávu z horčičáku, prehodí tri vlasy, škrabe vyrážky za uchom. História vyhľadávania prezrádza stránky v poradí:

  • Google — čo chcem v živote
  • Facebook
  • kariera.sk
  • Google — úrad práce Bratislava úradné hodiny
  • Facebook
  • Google — počasie
  • Google — kto má dnes meniny

Po troch hodinách ťažkého predstierania práce sa vyberie domov na obed. V obchode pozerá na obaly produktov, rozhoduje sa medzi jarným šalátom s uhorkou alebo jesenným šalátom s chčia semiačkami, prehodnocuje, prepočítava kalórie, dva kroky pred pokladňou si uvedomí, že ten krémeš, ktorý jej práve skrížil cestu, bude mať asi aj tak viac bielkovín. Cestou domov zočí krásny grafit na stene, pofotí, vyberie z pätnástich tú najlepšiu fotku a pošle všetkým dvom kamarátkam. Jedna z nich, mamka, pošle srdiečko, frajer dá “seen”. Príde domov, vyberie zdravý nákup, doje ho a dá si dvojhodinové rande s Netflixom. Nasleduje druhé rande s milovaným, kde sa preberajú hlboké témy ako, čo si dáme zajtra na obed alebo či sa im už dnes podaril veľký úspech na wecku. Vedúcemu sa to dnes podarilo už trikrát, vedúcej trikrát tento týždeň. Work out. 

Z pôvodného päťminútovaka je dobrá dvojminútovečka, orosené čelo a dobrý pocit na duši.

A je to tu, opäť tá dilema, holiť či neholiť? A tie päty? Tie už ničia obliečky. Ok, nabudúce! Večera…no surová zelenina by sa už nemala, šošovicu po minulej skúsenosti v MHD už radšej nie. Hmm pašteka, yes!

Napíšte nám svoju pravdu na pravda@popysky.com.