Obnaženstvo

Je kultúrne hnutie, filozofický smer a životný postoj, ktorý vznikol ako reakcia na inváziu otravných otázok, ktorým čelí ženav približne 30. roku života.

Obnazenstvo_ilustracia1

Ak sa ti páči idea Obnaženstva a rada by si sa pridala k hnutiu, vyplň prosím nasledovný formulár a odoberaj náš newsletter, ktorý budeme posielať podľa nálady.

Obnazenstvo_ilustracia2

Pridaj sa k nám

Obnaženstvo (prídavné meno obnažený) je umelecké hnutie, životný postoj a dejinné obdobie z prvej polovice 21. storočia, ktoré vzniklo ako reakcia na paľbu otázok, očakávaní a irelevantných poznámok a sračiek iných osôb smerom k žene, ktorá v istom veku nemá partnera, kariéru či dieťa. Tento smer, inak nazývaný aj Moja šuška – Môj bobor či Nehrabte sa mi do mojej kapusty,  nachádza výraz takmer vo všetkých oblastiach novodobej kultúry – vo vizuálnom umení, pod príspevkami na instagrame, v humoristike, pasívnej kulturistike, v mnohých odvetviach bromatológie a v neposlednom rade onanie.

Pojem obnaženstva v naznačenom zmysle bol vytvorený reflexiou procesu globálneho posudzovania žien ženami, mužmi, psami, módnym a potravinovým priemyslom v Európe v období raného 21. storočia a používa sa aj pri reflexii iných kultúrno-historických epoch, pochví a pošvy v konštitúcii ich pojmu (napríklad pri konštitúcii pojmu kultúrnohistorickej náplne propopyskových praktík v kabínke).

Základom obnaženstva je hlbokomyseľný humor. Obnaženstvo podporuje zmysel pre vegánstvo, vegetariánstvo, tradičné vyžieranie, či skupinové kebabovanie, novodobé holenie, klasickú porostáreň a taktiež akúkoľvek dĺžku sukne. Novoobjavené meradlo obnaženstva je zmyslová skúsenosť, najlepšie chuťovými pohárikmi a pyskami. Hlavnou myšlienkou je obrat k subjektu, žene, ide o snahu oslobodiť jej vedomie, svedomie a revolucionizovať existujúce pomery, odtabuizovať zakrvavené biele obliečky a skrytý vibrátor medzi baliacimi papiermi.

Ido o vieru v ženu a v suché šampóny, ktoré zachraňujú množstvo ženských duší každé ráno. Obnaženstvo je prebúdzanie sa ženy z nedospelosti. Obnaženstvo dáva prednosť meniacemu sa pred stálym, uprednostňuje organické pred mechanickým, súcno pred prapôvodným, vyprážané pred duseným. Nijaká obnaženkyňa sa nezaobíde bez nejakého digitálneho spoločníka menom Netflix a nohavíc na gumu.